همین الان تماس بگیرید 02188810504|info@mis-co.ir

درباره سیستم مدیریت زنبورستان و کندوی هوشمند بیدار

/درباره سیستم مدیریت زنبورستان و کندوی هوشمند بیدار
درباره سیستم مدیریت زنبورستان و کندوی هوشمند بیدار ۱۳۹۹/۱/۳۰ ۱۲:۴۱:۳۲

مدیریت بهینه و کاهش میزان تلفات کندوهای زنبور عسل از اهداف این سیستم می‌باشد، آنچه در زنبورداری پیشرفته، مهم و ضروری است را مورد توجه قرار داده‌ایم که به شرح زیر است:

۱- میزان دمای کندو، که این مقدار باید بین بازه ۳۰ تا ۳۵ درجه باشد که دمای مطلوب برای تخم ریزی و تولید مثل زنبورهاست که در سیستم بیدار بصورت لحظه‌ای دمای داخل کندو کنترل و در حد مطلوب نگه داشته می‌شود.

۲- میزان رطوبت، بارندگی، سرعت وزش باد و جهت وزش باد که همه‌ی این موارد با سنسورهای سیستم بیدار اندازه‌گیری و به اطلاع زنبوردار می‌رسد که کمک بزرگی در نحوه قرارگیری کندوها در زنبورستان است.

۳- تغییرات وزن قاب‌ها در داخل کندو، که با سنسورهایی که در سیستم بیدار تعبیه شده است، قابل اندازه‌گیری و بررسی است که بدین ترتیب می‌توان راندمان و روند محصول دهی کندوها را بررسی کرد.

۴- وضعیت بیماری زنبورها، وضعیت باروری و تخم ریزی ملکه با سنسورهای صوتی سیستم بیدار اندازه‌گیری و بصورت لحظه‌ای به اطلاع زنبوردار می‌رسد.

۵- وضعیت آرامش زنبورها، وضعیت ملکه و نوع بوی متساعد شده از کندو از دیگر ویژگی‌های سیستم بیدار می‌باشد.

سیستم از دو جزء سحت‌افزاری و نرم‌افزاری تشکیل شده است:

سحت‌افزار: مجموعه ابزارها و سنسورهایی که برای اندازه‌گیری؛ وضعیت دما، رطوبت، صداهای داخل کندو، وضعیت باز و بسته شدن درب کندو، تغییرات وزن، موقعیت مکانی کندو GPS

نرم‌افزار: مدیریت ابزارها و سنسورهای نصب شده در کندو توسط برنامه مدیریتی تحت وب بیدار یا برنامه مدیریتی موبایلی بیدار انجام می‌شود و همه‌ی گزارشات، پیشنهادات مشاوره‌ای مورد نیاز زنبوردار، سیستم ارسال پیامک و برقراری تماس در صورت سرقت کندو یا وضعیت اضطراری به عهده‌ی بخش نرم‌افزار سیستم بیدار می‌باشد.

درباره شرکت راهکار هوشمند مهام

گروه مهام از سال ۱۳۹۵ با محوریت تولید محصولات تکنولوژیک در حوزه اینترنت اشیاء تشکیل شد؛ سال ۱۳۹۶ اولین محصول گروه مهام به تولید رسید و در سال ۱۳۹۷ شرکت “راهکار هوشمند مهام” بصورت رسمی ثبت شد.

اطلاعات تماس

میدان هفتم تیر، خیابان کریمخان، خیابان ماهشهر، شماره ۹، واحد ۳

تلفن: ۰۲۱۸۸۸۱۰۵۰۴

موبایل: ۰۹۱۰۱۶۴۶۰۷۳